Спільнота «Матері в молитві»

Для справжньої матері немає нічого щоби було дорожчим від своєї дитини. І не дивним є те, що сьогодні, коли світ потопає у злі, серця багатьох матерів переповненні тривогою за майбутнє своїх дітей. Як зберегти їх від бід та небезпек, які переслідують їх на кожному кроці? Є вірний і дуже надійний спосіб — це молитва.

Рух «Матері в молитві» — це великий Божий дар для всіх матерів та їхніх дітей. Проблеми з дітьми існують практично в кожній сім’ї. Іноді навіть здається, що вирішити їх неможливо. Але саме так думати заставляє нас диявол, який хоче, щоб ми стали дітьми відчаю та пригнічення. Та Господь Бог любить нас і бажає усім нам допомогти. Треба тільки просити Його за це і віддати в Його могутні батьківські руки свої біди, повіривши в слова Христа які були зверненні до нас: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені і Я заспокою вас» Мт.11.28 та «Просіть і дано буде вам, шукайте і знайдете, стукайте і вам відчинять» Лк.11.9 багато ласк отримали жінки — матері, які беруть участь у цьому церковному русі.

Рух «Матері в молитві» при церкві св. влмч. Параскеви був заснований 30 квітня 2006р.Б. з благословення настоятеля храму о. – мітр. Івана Репели та сотрудника парафії о. Тараса Огара. На одну з перших молитовних зустрічей приїхала п. Віра Чмелик (м. Львів) координатор цього руху в Україні, а також спільнота матерів церкви св. ап. Юди-Тадея (мікрорайон Каскад).

Як проходять зустрічі руху «Матері в молитві»?

Групи матерів можуть бути невеликими 3-7 матерів. Зустріч може проходити як в храмі так і в дома. На невеликий столик ставиться розп’яття Спасителя, як спомин про Його присутність, свічка, бо Христос Світло для світу, Св.Письмо — Ісус живе Слово. На столик ставиться невелика корзина, в яку згодом опускають картки з іменами дітей за яких моляться. Ставши навколішки матері звертаються до Господа Бога віддаючи Йому своїх дітей і тих кому хочуть допомогти.Коли здійснюється молитва за дітей то кожна з матерів обов’язково отримає відповідь на свою молитву, хтось скоріше, а хтось пізніше. Не потрібно впадати у відчай. Потрібно пам’ятати, що віддавши один раз Богові своїх дітей, ми не повинні знову брати на себе вирішення цієї проблеми. Недовір’я дуже сильно ранить Бога. Важливо усвідомити, що Богу є під силу вирішити будь-яку проблему. Тому для всіх учасників цього руху важливо в це вірити, завжди молитися і дякувати.

Кожна молитовна зустріч є постійним спілкуванням з Богом. Матері моляться до Святого Духа, щоб Він провадив їхню спільну молитву, молитву про захист від всякого зла, молитву-прохання про прощення своїх гріхів, молитва за єднання серця та розуму, молитви прослави Бога, молитва єднання з усіма спільнотами «Матері в молитві», а також завжди відбувається читання Святого Письма та благодарення за дар материнства.

Всі матері підчас молитовних зустрічей моляться не тільки за своїх дітей, але за кращу долю для дітей сиріт, дітей вулиці, за боже благословення для нашої багатостраждальної Батьківщини, за владу, за добрий духовний провід, за добрі та ревні покликання до священичого та монашого стану з поміж нашої молоді, за добре християнське виховання дітей та молоді та за наші родини.

Одною із харизм нашої спільноти є опіка над дітьми – сиротами та хворими у будинках сиротинцях. Тому не буде сказано як похвала собі, але наші матері відвідали не один сиротинець чи лікарню, куди приходять за звичай не з пустими руками.

Дуже часто здійснюємо різні прощі та паломництва по святих місцях, а також відвідуємо інші молитовні спільноти. Підчас таких зустрічей панує надзвичайна атмосфера : матері діляться своїм досвідом, свідчать про вислухані молитви, які відбуваються за молитвами учасниць руху.

Наші отці-духівники завжди організовують одноденні духовні вправи (реколекції). Наша спільнота відбула такі духовні вправи у церквах сіл Липівка, Фрага та Клубівці.

Наші матері брали участь у ІІ-му Всеукраїнському з’їзді «Матері в молитві» м. Київ, 21-22квітня 2007р.та на ІІІ такому ж з’їзді в чудотворному відпустовому місці Західної України с. Зарваниця, Тернопільська обл., 18 травня 2008р., а 9 серпня 2008 р. брали участь у І з’їзді « Матерів в молитві» на єпархіальному рівні, який відбувся при небесному заступництві Цариці Покуття Божої Матері, що прославилась у с. Погоня.

Наші молитовні зустрічі відбуваються кожної неділі о 16-й год. у нашому храмі.

Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до нас — єднаймося в молитві і ми врятуємо наших дітей.

Список «Матерів в молитві» церкви св.влмч. Параскеви

 1. Бажалюк Ірина
 2. Балагура Ольга
 3. Возняк Марія
 4. Влашин Анна
 5. Гавадзин Анна
 6. Гринюк Анна
 7. Давидів Оксана
 8. Данилишин Анна
 9. Довжинська Надія
 10. Вацеба Наталія
 11. Знак Марія
 12. Карабин Марія
 13. Коваль Євдокія
 14. Капущак Оксана
 15. Коцар Богдан
 16. Коваль Ольга
 17. Ковбаса Галина
 18. Кудла Надія
 19. Ломакович Ірина
 20. Литвинчук Галина
 21. Макар Марія
 22. Михайлів Марія
 23. Михайлів Олена
 24. Голодюк Марія
 25. Нагорняк Гафія
 26. Нагорняк Марія
 27. Пилипів Тетяна — ревнителька спільноти
 28. Побуцька Марія
 29. Притуляк Марія
 30. Ревчук Ольга
 31. Стецюк Анна
 32. Сметанюк Люба
 33. Серветник Марія
 34. Сидорик Євгенія
 35. Середюк Ольга
 36. Середюк Марія
 37. Репела Єлизавета
 38. Тимчишин Галина
 39. Твердохліб Галина
 40. Фент Марія
 41. Штиркало Марія
 42. Шеремет Анна
 43. Яків’як Параскева
 44. Яковів Анна
 45. Добра Марія
 46. Семерга Ольга
 47. Лобур Юлія-Ольга.