Skip to content

Приєднуйтесь до нас в

 

Біля святої Чаші
Неділя, 29 травня 2011   |  Написав Дмитро

Біля святої Чаші

Статутом Церкви відвіку визначені вимоги, виконання яких допомагає причасникам гідно прийняти Святі Дари. Це і піст від 1 до 7 днів, і стриманість від подружніх відносин на цей час, і читання багатьох молитов, і відвідини Богослужінь — кожному в міру сил його і духовного досвіду. Обов'язково потрібно сповідатися перед Причастям.

Але ось все вже виконано. Прослухана Літургія, і причасник готовий з'єднатися з Христом. Отверзають Царські Врата. «Зі страхом Божим і вірою приступіте...» — проголошує диякон. Віра і страх Божий — ось що повинно відобразитися в серці кожного, хто підходить до Чаші. Тут не місце для розмов і суєти. А на практиці...

Кому з нас не доводиться бути свідком тисняви перед Святою Чашею. Люди відштовхують інших, прагнуть якомога раніше досягти Святих Дарів, не слухають умовляння священика. Негідною поведінкою перед Чашею можна миттю перекреслити всю кропітку працю „говіння”. Тоді не життя вічне знайдемо ми в Таїнстві, а засудження і Божу кару.

Щоб цього не трапилося, кожному причаснику потрібно добре знати і виконувати ті небагато правил підходу до Святої Чаші, які встановила Церква. Ось вони:

- Перед Чашею треба зробити земний уклін. Якщо причасників багато то, щоб не заважати оточуючим, поклонитися потрібно швидше.

- Коли відкривають Царські Ворота, треба перехреститися і скласти руки хрестоподібно на грудях, праву поверх лівої, і так причащатися.

- Підходити треба з лівого боку храму, а правий залишати вільним.

- Першими причащаються служителі вівтаря, потім ченці, діти і тільки потім всі інші. Потрібно давати ближнім дорогу, у жодному випадку не штовхатися.

- Жінкам перед Причастям потрібно стерти губну помаду.

- Підійшовши до Чаші, гучно і виразно назвати своє повне ім'я. Прийняті Святі Дари, слід розжувати (якщо це необхідно) і негайно проковтнути їх, а нижній край Чаші поцілувати як ребро Христове.

Не можна торкатися Чаші руками і цілувати руку священика.

- Біля Чаші хреститися заборонено! Піднімаючи руку для хресного знамення, можна випадково штовхнути священика і розлити Святі Дари.

Цього дня після Причастя не прийнято ставати на коліна, за винятком поклонів перед Плащаницею Христовою у Велику Суботу і колінопреклінних молитов в день Святої Трійці. Цього дня також не можна плювати. Прийшовши додому, слід перш за все прочитати подячні молитви після Святого Причастя.

Відійшовши до столика із запивкою, треба з'їсти антидор і випити теплоту. Тільки після цього можна прикладатися до ікон і розмовляти.

Якщо Святі Дари видають з декількох Чаш, приймати Їх можна тільки з однієї. Причаститися двічі в день — великий гріх. Коли молитви вичитують в храмі, слід вислухати їх.

 

Мощі в церкві Св. Параскеви.

Угодники Божі моліть Бога за нас

Банери сайтів які рекомендуємо відвідувати .

Канони партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви

Святе Письмо

Кодекс Канонів Східних Церков

Церковний календар

Катехизм

Молитовник

Молитва за Україну біля могили борцям за волю України.

Молитва за Україну в День 24-Ї річниці Незалежності України біля могили Борцям за волю України.

Молитва за Україну - Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.

Боже великий, єдиний... Молитва в Уневі.

Духовний гімн України "Боже великий єдиний, нам Україну храни..."

Боже великий, єдиний... Молитва в Крилосі.

Молитва за Україну в с.Терновиця.Боже Великий Єдиний - Духовний гімн України.

Молитва за Україну-Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.