Skip to content

Приєднуйтесь до нас в

 

Молитовне правило до святого Причастя
Неділя, 29 травня 2011   |  Написав Дмитро

Молитовне правило до святого Причастя

Молитвами святих отців наших, Гос­поди Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. «Царю Небесний…», «Святий Боже…», «Пре­святая Тройце…», «Отче наш…», «Прийдіть, поклонімось...», псалом 50, «Символ віри», а далі читають канони.

Канони:

До Господа нашого Ісуса Пресолодкого, молебний до Пресвятої Богородиці (що його співають під час всяких напастей і ду­шевної скорботи), Ангелові-Охоронителю.

До Господа Ісуса Христа, пісня 1

Ірмос, глас 2-й

У глибині знищила колись фараонове все воїнство потужная сила, а втілене Сло­во всезлобний гріх загладило, Препрославлений Господь, славно бо прославився.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Ісусе Найсолодший Христе, Ісусе Довготерпеливий, зціли душевні мої рани і усолоди серце моє, молюся до Тебе, Ісусе Спасе мій Многомилостивий, і спасаємий величаю Тебе.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Ісусе Найсолодший Христе, відкрий для покаяння мені двері, Чоловіколюбче Ісусе, і прийми мене, що до Тебе припадає в щирому благанні, Ісусе Спасе мій, гріхів прощення подай мені.

Слава: Ісусе Найсолодший Христе, Ісу­се, визволи мене з руки облесливого во­рога і зроби мене достойним стояти праворуч у славі Твоїй, Ісусе Спасе мій, а участи ж стояння ліворуч позбав мене.

І нині: Владичице, що породила Ісуса Бога, молись за негідних рабів, Пречис­тая, щоб мук молитвами Твоїми нам позбавитись, Неосквернена, оскверненим нам і славою вічносущою насолодитись.

До Пресвятої Богородиці

Тропар, глас 4-й

До Богородиці нині звернімося ми, грішні й смиренні, і припадімо, у покаянні з глибини душі взиваючи: Влади­чице, поможи, змилосердившись над нами, поспіши, бо гинемо від безлічі провин, не відпусти рабів Твоїх ні з чим, бо Тебе за єдину надію нашу маємо (двічі).

Слава: І нині:

Не замовкнемо ніколи, Богородице, про силу Твою говорити ми, недостойні; бо коли б Ти не предстояла молячись, хто нас врятував би від стількох бід? Хто ж схоронив би нас донині вільними? Не відступимо від Тебе, Владичице: Твоїх бо рабів спасаєш завжди від усякої біди.

Пісня 1

Ірмос, глас 8-й

Воду пройшовши наче сушу і єгипетського лиха уникнувши, Ізраїль взивав: «Ізбавителю і Богові нашому співаймо».

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Многими опанований напастями, до Тебе прибігаю, спасіння шукаючи. О, Мати Слова і Діво, від лиха тяжкого мене спаси.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Страстей напади гріховні мене турбуютъ, зневірою наповнюючи душу, заспокой, Отроковице, тишею Сина Твого і Бога, Всенепорочная.

Слава: Тебе, що породила Спаса і Бога, молю, Діво, позбав мене лиха; до Тебе бо нині прибігаючи, простягаю душу і помисли.

І нині: Недужого тілом і душею відвідання Божого і промислу від Тебе сподоби, єдина Богоматір, бо Ти є Благою і Родительницею Благого.

До Ангела – Охоронителя, пісня 1

Ірмос, глас 8-й

Співаймо Господеві, що через море Червоне народ свій провів, бо Він один славно прославився.

Приспів: Господи Ісусе Христе, Боже мій, помилуй мене.

Ісусові: Сподоби, Спасе, раба Твого до­стойно пісню співати і восхвалити безплотного ангела, наставника і Охоронителя мого.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Один я в нерозумі і у лінощах нині лежу, наставниче мій і Хоронителю, не залиш мене на загибель.

Слава: Розум мій направ, ангеле, мо­литвою твоєю, щоб творити мені повеління Божі, щоб одержати від Бога відпущення гріхів, і настанови мене ненавидіти гріх, молюся тобі.

І нині: Молися, Діво, за мене, раба Твого, до Благоподателя разом з моїм Ангелом - Хоронителем, і настав мене на виконання заповідей Сина Твого и Творця мого.

До Господа Ісуса Христа, пісня 3

Ірмос: Утвердивши мене на камені віри, зміцнив Ти уста мої на ворогів моїх, і дух мій звеселився, коли заспівав: «Нема святішого за Бога нашого, й немає праведнішого за Тебе, Господи».

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Почуй, Чоловіколюбче Ісусе мій, раба Твого, що благає щиро: позбав мене, Ісу­се, осудження і муки, єдиний Довготерпеливий, Ісусе Найсолодший, Многомилостивий.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Підніми, Ісусе мій, раба Твого, що в каятті слізно припадає до Тебе, Ісусе мій, і позбав мене вогню вічного, Ісусе Найсолодший, Многомилостивий.

Слава: Час, що дав мені єси, Ісусе мій, у страстях я прожив, і ось тепер, Ісусе мій, не відкидай мене, але воззви, молю­ся, і спаси, Владико Найсолодший.

І нині: Діво, що породила Ісуса мого, моли позбавити мене вогню вічного, єди­на заступнице ображених, Богоблагодатна, і сподоби мене до життя вічного, Всенепорочная.

Сідальний, глас 1-й

Спасе мій Ісусе, що блудного спас, Спа­се мій Ісусе, що блудницю прийняв, і мене нині помилуй, Ісусе Многомилостивий, спаси, ущедри, о Ісусе Благодійнику, і мене, як Манасію, Благоутробний мій Ісу­се, бо Ти єдиний Чоловіколюбець.

До Пресвятої Богородиці, пісня 3

Ірмос: Небесного кола Верхотворче, Господи, і Церкви Зиждителю, утверди мене в любові Твоїй, Ти Найвище Бажання, вірних Утвердження, єдиний Чоловіколюбче.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Вручаю життя моє для захисту і покрови Тобі, Богородительнице Діво, Ти ж мене покермуй до пристані Твоєї, благ винуватице, вірних утвердження, єдина всехвальна.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Молю тебе, Діво, душевну бентежність і бурю смутку мого розжени: Ти бо Богоневісна, Начальника спокою Христа ро­дила єси, єдина пречистая.

Слава: Ти породила Благодійника, доб­ра Винуватця, а тому благодіянь багатства всім нам виточи, все бо можеш, Богоблаженна, як Сильного в могутності Хрис­та породила єси.

I нині: Поможи мені, Діво, змученому лютими недугами і хворобливими пристрастями, бо знаю Тебе, Пренепорочна, як невичерпну і незубожну скарбницю зцілень.

Сідальний, глас 2-й

Співаємо Тобі, молінню теплому і стіні незборимій, джерелу милості і для світу пристанищу: Богородице Владичице, попередь нас і визволи від бід, єдина скора на заступництво.

До Ангела – Охоронителя, пісня 3

Ірмос: Ти, Господи, утвердження тих, що притікають до Тебе, Ти єси світло темрявою повитих, і прославляє Тебе дух мій.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Всі мої помисли і душу мою до тебе поклав, Охоронителя мого. Ти ж від всякої ворожої напасти мене звільни.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Ворог топче мене і пригнічує, повчаючи завжди творити волю свою, але ти, наставниче мій, не залиши мене на загибель.

Слава: Дай мені співати пісню з вдячністю і старанням Богові Творцю і тобі, благому Ангелові Хоронителю: «Визволителю мій, вирви мене від ворогів, що пригнічують мене».

І нині: Зціли, Пречиста з моєї душі многонедужні гнійні рани, прожени во­рогів, що завжди борються зі мною.

Сідальний, глас 2-й

Від любові душевної співаю тобі, Хоронителю душі моєї: «Всесвятий мій ангеле, покрий мене, супроводжуй і обері­гай від лукавого уловлення завжди до життя небесного настав, врозумляючи, просвічуючи і скріплюючи мене» .

Слава: I нині:

Богородичний:

Богородице Безневісная, Пречистая, що безсіменно породила Владику всіх, Його ж із Ангелом - Хоронителем моїм моли позбавитися мені всякого вагання і дати зм’якшення серцю, і світло душі моїй, і згрішенням очищення, Ти бо єдина скора заступниця.

До Господа Ісуса Христа, пісня 4

Ірмос: Прийшов єси не заступник і не ангел, а сам Господь, від Діви втілений, і спас єси всього мене чоловіка; тому до Тебе взиваю: «Слава силі Твоїй, Господи».

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Зціли мене, Ісусе мій, моєї душі рани, Ісусе мій, молюся; з руки душетлінного ворога вирви мене, Ісусе мій Благоутробний, і спаси мене.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Згрішив я, Ісусе мій Найсолодший, Благоутробний: Ісусе мій, спаси мене, що прибігає до Твого покрову, Ісусе Довготерпеливий, і сподоби мене Твого Царства.

Слава: Ніхто так не згрішив, Ісусе мій, як згрішив я окаянний, але припадаю, молячись: Ісусе мій, спаси мене, і життя в насліддя Ти мені даруй.

І нині: Всехвальна, що породила Ісуса Господа, моли ж Його позбавити муки всіх, хто оспівує і іменує Тебе Істинною Богородицею.

До Пресвятої Богородиці, пісня 4

Ірмос: Почув я, Господи, про провидіння Тво­го таїнство, зрозумів діла Твої і просла­вив Твоє Божество.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Бурю прогрішень і страстей моїх збудження втихомир, Богоневісная, що поро­дила Керманича Господа.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Милосердя Твого безодню благаю по­дати мені і для всіх, хто співає Тобі, тому, що Ти Благосердого породила і Спаса всіх.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Насолоджуючись, Пречиста, Твоїми дарами, прославляємо в піснях Тебе як Богоматір.

Слава: Поможи мені, безпомічному, на одрі хвороби моєї і немочі, як Благолю­бива, єдина Приснодіво.

I нині: Маючи Тебе за надію і опору, і за стіну спасіння непорушну, Всехвальна, ми всякої незручності позбавляємось.

 

До Ангела – Охоронителя, пісня 4

Ірмос такий самий, як і в каноні Богородиці

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Молись до Чоловіколюбця Бога, Ангеле - Хоронителю мій, і не залишай мене, але завжди супроводь життя моє в мирі, подаючи мені спасіння непоборне.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Як заступника й Охоронителя життя мого прийняв я тебе від Бога, ангеле, молю тебе, святий, від усяких бід мене визволити.

Слава: Мою скверність твоєю святинею очисти, Хоронителю мій, і від долі ліворучної нехай буду я відлучений твоїми молитвами, і слави причасником явлюся.

І нині: Я в ваганні від лиха, що мене обступило, Пречистая, але позбав мене ско­ро від нього, до Тебе бо єдиної я прибігаю.

До Господа Ісуса Христа, пісня 5

Ірмос: Христе Спасе мій, Ти просвічення для лежачих у темряві, спасіння тим, хто у відчаї, молюся до Тебе, Царю світу: просвіти мене осяянням Твоїм, бо іншого Бога крім Тебе не знаю.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Ти розуму мого просвічення, Ісусе мій, Ти душі моєї зневіреної спасіння, Спасе, позбав мене мук і вогню вічного, благаю, і спаси, Ісусе мій Христе, окаянного мене.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Всеконечно, Ісусе мій, до страстей безчестя звержений нині я, благаю: Ісусе мій, пошли мені Твою руку спасіння і вирви мене благаючого: спаси, Ісусе мій, Хрис­те, мене окаянного.

Слава: Осквернений розум, Ісусе мій, обносячи, взиваю до Тебе: очисти мене від скверни прогрішень і вийми мене з глибин зла, куди з невідання донизу сповз, Спасе Ісусе мій, спаси мене, молюся.

І нині: Отроковице Богородителько, що породила Ісуса, ублагай Його спасти всіх православних, ченців і мирян від вогню вічного, крім Тебе заступництва надійного не знаємо.

До Пресвятої Богородиці, пісня 4

Ірмос: Просвіти нас повеліннями Твоїми, Гос­поди, і силою Твоєю високою мир Твій подай нам, Чоловіколюбче.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Наповни, Чистая, веселістю серце моє, Твою нетлінну радість даючи, через народження Винуватця веселості.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Визволи нас від бід Богородице Чис­тая, породивши вічне спасіння і мир, що перевершує всякий розум.

Слава: Ти, що породила Світло Боже­ственне й Предвічне, розвій морок гріхопадінь моїх, Богоневісто, просвіченням Твоєї світлості.

І нині: Зціли, Чистая, душі моєї неміч, Відвіданням Твоїм сподобивши, і здоров’я подай мені молитвами Твоїми.

 

До Ангела – Охоронителя, пісня 5

Ірмос: Зранку взиваємо до Тебе, Господи, спа­си нас; Ти бо єси Бог наш, крім Тебе іншого не знаємо.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Перед Богом маючи дерзновення, уб­лагай Його, Хоронителю мій святий, позбавити мене бід, що приносять скорботу.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Світло світле, наставнику мій і Хоронителю, даний мені від Бога, просвіти яскраво душу мою.

Слава: Мене, сплячого в тяжких гріхах, збережи як не сплячого, ангеле Божий, піднявши на славослів'я молінням твоїм.

I нині: Маріє, Діво Богородице Безневісная, вірних надіє, ворожі приношення відкинь, а тих, що Тобі співають, - звесели.

До Господа Ісуса Христа, пісня 6

Ірмос: У безодні гріховній потопаючи, благаю незбагненну безодню милосердя Твого: від тління, Боже, мене відведи.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Ісусе мій, Христе Многомилостивий, у сповіді мене прийми, Владико, о Ісусе, і спаси мене, і від тління, Ісусе, мене вирви.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Ісусе мій, немає іншого такого блудника, як я пристрасний, о Ісусе Чоловіколюбче, але Ти, Ісусе, мене спаси.

Слава: Перевершив я, Ісусе мій, блудницю і блудного, Манасію і митаря пристрастями, о Ісусе мій, і розбійника, і ніневитян.

І нині: Ісуса Христа мого породивши, Пречистая Діво, єдина Неоскверненная, оскверненого мене іссопом молитов Твоїх нині очисти.

 

Ввечері з неділі на понеділок обов’язково тут додаємо акафіст Ісусу, після якого продовжуємо:

До Пресвятої Богородиці, пісня 6

Ірмос: Молитву проллю я до Господа і Йому звіщу печалі мої, злом бо сповнилася душа моя, і життя моє до пекла наблизилось; і молюсь, як Іона: «Від тління, Боже, мене визволи».

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Від тління і смерті спас Той, хто Сам Себе віддав смерті, моє єство, що було забране тлінням і смертю, тому, Діво, моли Господа и Сина Твого ворожих підступів мене позбавити.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Як заступницю життя Тебе знаю і хоронительку тверду, Діво, таку, що від напастей і наговору визволяє і спокусу бісів відганяє, і молюся завжди, щоб від тлінних пристрастей моїх позбавитися мені.

Слава: Немов стіну захисну придбали, і душ вседосконале спасіння, і простір серед скорбот, Тебе, Отроковице, і просвіченням Твоїм завжди радіємо, о Владичице! I нині нас від пристрастей і бід спаси.

І нині: На одрі нині немічний лежу, і немає зцілення плоті моїй, але до Тебе Благої, що породила Позбавителя недугів Бога і Спаса світу, молюся: від тління недугів підніми мене.

 

Кондак, глас 6-й

Заступнице християн усердная, молитвеннице до Творця надійная, не погордуй молитвами грішників, але прийди швидше, як Благая, на поміч нам, що з вірою взиваємо до Тебе: поспіши на молитву і скоро прийди на благання, бо Ти заступаєшся завжди за тих, що шанують Тебе, Богородице.

Стихира, глас той самий

Не доручай мене людському заступництву, Пресвятая Владичице, але прийми моління раба Твого: бо печаль огорнула мене, і стріл демонових терпіти не можу, покрову не маю, ніде сховатись окаянно­му, завжди переможений і утіхи не маю, крім Тебе, Владичице світу, надіє і зас­тупнице вірних, не погордуй моліннями моїми і корисне вчини мені.

 

Ввечері з п’ятниці на суботу і в суботу ввечері обов’язково тут додаємо акафіст Богородиці, по прочитанні якого продовжуємо:

 

До Ангела – Охоронителя, пісня 6

Ірмос: Ризу подай мені світлу Ти, що в світло, наче в ризу, зодягаєшся, Многомилостивий Христе Боже наш.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Від усяких напастей мене визволи і спаси від печалей, молюся тобі, святий ангеле, даний мені від Бога, Хоронителю мій добрий.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Освіти розум мій, блаже, и просвіти мене, молюся тобі, святий ангеле, завж­ди настановляй і мене думати про корисне.

Слава: Утримай серце моє від бунту, дбанням укріплюючи його до благості, Хоронителю мій, і настав мене чудно до життєвого спокою.

І нині: Слово Боже в Тебе вселилося, Богородице, показавши Тебе людям, як небесну ліствицю, якою Вишній зійшов до нас.

 

Кондак, глас 4-й

Явися мені, милосердний, святий ан­геле Господній, Хоронителю мій, і не відлучайся від мене скверного, але просвіти мене світлом недоторкненим і со­твори мене достойним Царства Небесного.

Ікос:

Душу мою, збезчещену многими спокусами, ти, святий заступнику, невимовної слави небесної сподоби разом співати з ликами безплотних Сил Божих, помилуй мене й збережи, і помислами добрими душу мою просвіти, нехай твоєю славою, ангеле мій, збагачусь я, і скинь зломислячих на мене ворогів, і сотвори мене достойним Цар­ства Небесного.

 

До Господа Ісуса Христа, пісня 7

Ірмос: Троє Твоїх отроків відкинули безбожні повеління образу золотому на полі Деіри служити; посеред вогню ж ввергнуті, окроплені росою співали: благословен єси, Боже отців наших.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Христе Ісусе, ніхто не нагрішив од віку на землі, як нагрішив я, окаянний і блудний, о Ісусе мій, Тому, Ісусе мій, оспівуючи Тебе, взиваю: змилосердься до мене, благословенний Боже отців наших.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Христе Ісусе, до страху Твого пришпили мене, взиваю, о Ісусе мій, і скеруй мене нині до пристані благозатишної, Ісусе мій щедрий, тому, що співаю Тобі, спасаємий: благословен єси, Боже отців наших.

Слава: Христе Ісусе, безліч разів обіцяв я Тобі, пристрасний, покаятися, о Ісу­се мій, але обманув, окаянний. Тому, Ісу­се мій, взиваю до Тебе: нечутливу душу мою просвіти, Христе, отців Боже, благо­словен єси.

I нині: Всенепорочна, що породила Христа Ісуса дивно, надприродно, моли ж Його через єство простити мені всі прогрішення мої, Отроковице, щоб я, спасенний, взивав: благословенна єси Ти, що породила Бога у плоті.

До Пресвятої Богородиці, пісня 7

Ірмос: Отроки, що з Юдеї прийшли, колись у Вавилоні вірою в Трійцю полум’я в печі перемогли, співаючи: отців наших Боже, благословен єси.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Бажаючи наше спасіння вчинити, Спа­се, Ти до утроби дівочої вселився, і зас­тупницею світові показав її: отців наших Боже, благословен єси.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Благоволителя милості, Якого Ти ро­дила, Мати Чистая, ублагай позбавити від прогрішень і душевних скверн всіх, що з вірою взивають: отців наших Боже, бла­гословен єси.

Слава: Як скарб спасіння, і джерело нетління, і стовп утвердження, і двері покаяння показав Ти Ту, що Тебе породи­ла, всім, хто кличе: отців наших Боже, благословен єси.

І нині: Тілесні слабкості і душевні не­дуги, Богородительнице, любов'ю приступаючих до покрову Твого сподоби зцілити, Діво, що Спаса Христа нам по­родила.

До Ангела – Охоронителя, пісня 7

Ірмос такий самий, як і в Богородичному каноні

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Бути милостивим до мене Бога убла­гай, Господній ангеле: тебе бо маю за зас­тупника по всі дні життя мого, наставни­ка і Охоронителя, від Бога дарованого мені навіки.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Не залиш подорожньої душі моєї окаянної бути вбитою розбійниками, святий ангеле, бо вона від Бога передана тобі не­порочною, а настав її на путь покаяння.

Слава: Всю мою душу осоромлену приводжу від лукавих моїх помислів і діл, попередь мене, наставниче мій, зцілення подаючи мені благими помислами, щоб ухилятися мені завжди на праві стезі.

І нині: Премудрістю і кріпостю Божественною наповни, Іпостасна Премудросте Вишнього, ради Богородиці, всіх співаючих з вірою: отців наших Боже, благословен єси.

До Господа Ісуса Христа, пісня 8

Ірмос: Бога, що ввійшов у піч вогненну до отроків юдейських і перетворив полум'я на росу, оспівуйте діла Господні, і підносьте по всі віки.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Тебе, Ісусе мій, благаю: як і блудницю, Ісусе мій, позбавив Ти від багатьох згрішень, так і мене, Ісусе Христе мій, визволи, і очисти осквернену душу мою, Ісусе мій.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Схилився я, Ісусе, до тваринних насолод, худобою безсловесною став і скотові насправді, о Ісусе мій, страсно, окаянний, уподібнився, Спасе, тому, Ісусе, безсловесності мене позбав.

Слава: Впав я, о Ісусе, в душетлінні розбійники, втратив свій одяг боготканний і лежу нині, Ісусе мій, ранами уражений; возлий, Христе мій, на мене єлей і вино.

I нині: Ти, що носила Ісуса мого і Бога Христа несказанно, Богородице Маріє, моли Його завжди, щоб від бід спастися рабам Твоїм і співцям Твоїм, Неспокушеномужня Діво.

До Пресвятої Богородиці, пісня 8

Ірмос: Царя Небесного, що Його славлять воїнства ангельські, хваліте і превозносіте по всі віки.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Не погордуй, Діво, тими, хто потребує від Тебе помочі, оспівуючи і превозносячи Тебе повіки.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Немочі душі моєї і тілесні хвороби зціляєш Ти, Діво: тому-то прославлю Тебе, Чиста, повіки.

Слава: Зцілень багатство виточуєш Ти тим, хто з вірою співає Тобі, Діво, і пре­возносить невимовне Твоє різдво.

І нині: Напастей Ти прилоги відганяєш і пристрастей нашестя, Діво; тому-то оспівуємо Тебе по всі віки.

 

До Ангела – Охоронителя, пісня 8

Ірмос такий самий, як і в Богородич­ному каноні

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Від Бога посланий, преблагий ангеле, утверди життя моє, раба твого, і не залиш мене повіки.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Тебе, ангеле, суще благо душі моєї, наставника і Охоронителя, преблаженний, оспівую повіки.

Слава: Будь мені покровом і заборолом у день іспиту всіх людей, коли вогнем випробовуватимуться діла добрі і злі.

І нині: Будь мені помічницею і спокоєм Богородице Приснодіво, рабу Твоєму, і не залиш мене бути позбавленим Твого владарювання.

До Господа Ісуса Христа, пісня 9

Ірмос: Від Бога, Бога Слово, Який невимовною мудрістю прийшов оновити Адама, що через споживання плоду в тління гріховне впав, від Святої Діви невимовно втіленого нас ради, вірні єдиномудрено піснями величаймо.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси нас.

Перевершив я, Ісусе мій, Манасію, блудницю, блудника і розбійника, Щедрий Ісусе, в ділах безсоромних і бездумних, але Ти, Ісусе мій, попередивши мене, спаси.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси нас.

Від Адама всі згрішили, Ісусе мій, і перед законом, і в законі, Ісусе, і по законі, я окаянний, Ісусе мій, і в благодаті переможений пристрастями, але Ти, Ісу­се мій, проведінням Твоїм спаси мене.

Слава: Нехай не буду я відлучений, Ісусе мій, від невимовної Твоєї слави, нехай не отримаю я участи ліворучного стояння, Ісусе Найсолодший, але Ти мене до десних овець Твоїх причисли, Христе Ісусе мій, і упокой, як Благоутробний.

I нині: Богородице, єдина Неспокушеномужня Діво Маріє, що Ісуса носила в собі, Його, Чистая, умилостив, як Сина Твого і Зиждителя, позбавити тих, що прибігають до Тебе, спокус, бід і вогню майбутнього.

До Пресвятої Богородиці, пісня 9

Ірмос: Воістину Богородицю Тебе сповідуємо, спасенні Тобою, Діво Чистая, з лика­ми безплотними Тебе величаючи.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Від потоку сліз моїх не відвернися Ти, що від усякого лиця всяку сльозу вти­раєш, Діво, що Христа породила.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Радістю моє серце наповни, Діво, Ти, що радості прийняла переповнення, гріховну печаль знищуючи.

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Пристановищем і заступництвом будь тим, хто до Тебе прибігає, Діво, стіною непорушною, прибіжищем, покровою і радістю.

Слава: Світла Твого промінням просвіти, Діво, морок незнання відганяючи, благовірно сповідуючих Тебе, Богородицю.

I нині: На місці озлоблення від немочі, упокореного мене, Діво, зціли, нездоро­в’я у здоров'я перетворюючи.

До Ангела – Охоронителя, пісня 9

Ірмос такий самий, як і в Богородичному каноні

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Помилуй мене, єдиний Спасе мій, як Милостивий і Милосердний, і праведних ликів сотвори мене причасником.

Приспів: Святий ангеле Божий, Хоронителю мій, моли Бога за мене грішного.

Даруй мені мислити і завжди чинити, Господній ангеле, добре і корисне, і як сильного яви мене в немочі і непорочного.

Слава: Маючи дерзновення до Царя Небесного, Його ж моли з іншими безплотними помилувати мене окаянного.

І нині: Багато сміливості маючи до Втіленого із Тебе, Діво, розв'яжи мене від уз і подай мені визволення і спасіння мо­литвами Твоїми.

Молитва до Господа нашого Ісуса Христа

Владико Господи Ісусе, Боже мій, що ради невимовного Свого чоловіколюбства на кінець віків у плоть зодягнувся від Приснодіви Марії, славлю Твій спасенний промисел за мене, раба Твого, Владико; піснеславлю Тебе, бо через Тебе я Отця пізнав; благословляю Тебе, бо через Нього і Дух Святий у світ прийшов; поклоняюся Твоїй по плоті Пречистій Матері, що послужила такій страшній тайні; ве­личаю Твої ангельські ликостояння, як оспівувачів і служителів Твоєї величності; ублажаю Предтечу Іоана, що Тебе хрестив, Господи; шаную і пророків, що провозвістили про Тебе, прославляю апостолів Твоїх святих, вшановую і мучеників, священиків же Твоїх славлю; поклоняюся преподобним Твоїм всіх Твоїх праведників вшановую. Таку велику невимовну безліч лику Божественного приводжу Тобі, Всещедрому Богові, раб Твій, і про­шу моїх згрішень прощення дарувати мені ради всіх Твоїх святих, а особливо заради святих Твоїх щедрот, бо Ти благословен єси повіки. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Царице моя Преблагая, надіє моя Бо­городице, заступнице сиріт і подорожніх пристановище, скорботних радосте, ображених покровительнице, бачачи мою біду, бачачи мою скорботу, поможи мені, як немічному, покермуй мною як подорожнім, образу мою знаючи - розріши її, як бажаєш. Бо не маю іншої помочі окрім Тебе, ані іншої заступниці, ані благої утішительниці, лише Тебе, о Богоматір, що збереже і покриє мене по віки віків. Амінь.

Молитва до Ангела - Охоронителя

О святий Ангеле - Хоронителю, покро­вителю мій благий! Із сокрушенним серцем і болісною душею стою перед тобою в молитві: почуй мене, грішного раба свого (ім'я) із сильним воланням і плачем гірким співаю я: не пом'яни моїх беззаконь і неправд, що ними я, окаянний, прогнівляю тебе по всі дні й години, і мерзенним себе роблю перед Творцем на­шим Господом, явися мені милосердним і не покидай мене скверного до самої кончини моєї; пробуди мене від сну гріховного і допоможи твоїми молитвами весь інший час життя мого без пороку перей­ти і сотворити плоди, достойні покаяння, найпаче ж від смертних падінь гріховних убережи мене, нехай не загину я у відчаї, і нехай не радіє ворог з погибелі моєї. Знаю воістину і устами сповідую, що немає іншого такого друга и заступ­ника, захисника й поборника, як ти, святий ангеле, бо ти предстоїш перед Пре­столом Господнім і молишся за мене, негідного й найгрішнішого за всіх, нехай не відніме Преблагий душі моєї в день моєї безпечності і у день творення гріха. Не переставай далі умилостивлювати Премилосердного Господа і Бога мого, нехай відпустить згрішення мої, вчинені в житті моїм, ділом, словом і всіма моїми почуттями, і Своїм провидінням нехай спасе мене, нехай покарає мене тут з Своєї невимовної милості, але нехай не викриє і не випробує мене Своїм справедливим правосуддям, нехай сподобить мене при­нести покаяння, а з покаянням Божественне Причастя достойно прийняти, про це найбільше молю і такого дару від усього серця бажаю. У страшний же час смерті невідступно будь зі мною, благий Охоронителю мій, проганяючи демонів, що мають застрашити трепетну душу мою: захисти мене від їхнього ловлення, коли проходитиму повітряні митарства, нехай, захищений тобою, безперешкодно досяг­ну раю, мною омріяного, де лики святих і Горні Сили безперестанно прославляють всечесне і славне ім’я в Тройці славимо­го Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа. Йому ж належить честь і поклоніння на віки віків. Амінь.

Після цього читаємо: «Достойно є…» (поклін), «Трисвяте», й по «Отче наш...»: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, і далі молитви вечірні.

 

 

Мощі в церкві Св. Параскеви.

Угодники Божі моліть Бога за нас

Банери сайтів які рекомендуємо відвідувати .

Канони партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви

Святе Письмо

Кодекс Канонів Східних Церков

Церковний календар

Катехизм

Молитовник

Молитва за Україну біля могили борцям за волю України.

Молитва за Україну в День 24-Ї річниці Незалежності України біля могили Борцям за волю України.

Молитва за Україну - Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.

Боже великий, єдиний... Молитва в Уневі.

Духовний гімн України "Боже великий єдиний, нам Україну храни..."

Боже великий, єдиний... Молитва в Крилосі.

Молитва за Україну в с.Терновиця.Боже Великий Єдиний - Духовний гімн України.

Молитва за Україну-Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.