Skip to content

Приєднуйтесь до нас в

 

Отець Йоан Клиновський

Народився отець Йоан 12 квітня 1905 р., у Станиславові. Нам невідоме сімейне походження отця. Тайну священства отримав у 1947 р. Першою парафією отця було місто Долина, де він був помічником пароха. Станом на 1959 р., отець Йоан був парохом села Старий Мізунь, Долинського деканату.

Парохом Опришівців отець Йоан був призначений 25 серпня 1959 р., а 27 липня 1961 р., отець Йоан був призначений і парохом Хриплина. Після закриття церкви св. Параскевії з 5 лютого 1962 р., отця призначають парохом Богородчан і села Нивочин. А незабаром, з 24 квітня 1962 р., отець Йоан був переведений до села Перерісль, Надвірнянського деканату. Також він виконував обов’язки пароха сусіднього села Гаврилівка.

Перший донос на отця Йоана був складений 1 жовтня 1963 р., його звинувачували у сприянні самовільному відкриттю закритої церкви у селі Фитькові, та агітації за її офіційну реєстрацію. Незабаром, 14 жовтня 1963 р., був складений другий донос до Єпархіального Управління проте, що отець Йоан попри заборону сповідає дітей.

Станом на 1 січня 1964 р., отець був уже парохом села Павлівка. Згідно архівного документа, датованого 10 травня 1978 р., отець Йоан продовжував служити, проживав у Івано-Франківську. Останньою парафією отця було село Угринів.

Помер отець Йоан 16 липня 1981 р., у віці сімдесять шість років. Похований у фамільній гробниці на цвинтарі Княгинин, що знаходиться на вулиці Церковна у Івано-Франківську.

 

Мощі в церкві Св. Параскеви.

Угодники Божі моліть Бога за нас

Банери сайтів які рекомендуємо відвідувати .

Канони партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви

Святе Письмо

Кодекс Канонів Східних Церков

Церковний календар

Катехизм

Молитовник

Молитва за Україну біля могили борцям за волю України.

Молитва за Україну в День 24-Ї річниці Незалежності України біля могили Борцям за волю України.

Молитва за Україну - Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.

Боже великий, єдиний... Молитва в Уневі.

Духовний гімн України "Боже великий єдиний, нам Україну храни..."

Боже великий, єдиний... Молитва в Крилосі.

Молитва за Україну в с.Терновиця.Боже Великий Єдиний - Духовний гімн України.

Молитва за Україну-Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.