Skip to content

Приєднуйтесь до нас в

 

Отець Олександр Крижанівський

Народився отець 21 березня 1906 р., у Львові. Навчався у Станиславівській духовній семінарії. У 1931 р., був висвячений на священика. Нам відомо, що отець у 1936 р., був парохом села Заріччя, Надвірнянського деканату. У селі проводив активну духовну та національно спрямовану діяльність. Ось як написали про отця Олександра жителі Заріччя: „ У церкві на змістовних проповідях, в читальні „Просвіти” рефератами релігійно, духовно, ідейно засівав зерном отець Крижанівський людську ниву, щільно ці зерна попадали в душі і серця зарічанської молоді”.  За ініціативи отця 25 червня 1936 р., у селі було посвячено символічну могилу борцям за волю України.

Адміністратором Опришівців отець Олександр був призначений у липні 1944 р., після від’їзду отця Івана Блавацького. Перший запис у метричній книзі смертей отець зробив 21 липня 1944 р., а останній запис у метричній книзі смертей отець Олександр здійснив 27 серпня 1944 р.

Згодом він повернувся до села Заріччя. Тут отець 25 листопада 1949 р., був арештований органами МДБ. Суд відбувся 13 травня 1950 р. Отця звинуватили у читанні у церкві директив єпископа антирадянського змісту протягом 1942-1943 рр.в служінню на символічній насипній могилі у селі Заріччя, зберіганні релігійної книги. Згідно вироку Станіславського обласного суду отець Олександр був засуджений до „...позбавлення волі в виправно трудовому лагері терміном на десять років, з конфіскацією всього майна, з обмеженням в правах (політичних) на п’ять років.” Як склалася доля отця після звільнення, нам не вдалось з’ясувати. Відомо, що його судова справа на початку 1990-х рр., була переглянута,  отця Олександра було реабілітовано.

 

Мощі в церкві Св. Параскеви.

Угодники Божі моліть Бога за нас

Банери сайтів які рекомендуємо відвідувати .

Канони партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви

Святе Письмо

Кодекс Канонів Східних Церков

Церковний календар

Катехизм

Молитовник

Молитва за Україну біля могили борцям за волю України.

Молитва за Україну в День 24-Ї річниці Незалежності України біля могили Борцям за волю України.

Молитва за Україну - Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.

Боже великий, єдиний... Молитва в Уневі.

Духовний гімн України "Боже великий єдиний, нам Україну храни..."

Боже великий, єдиний... Молитва в Крилосі.

Молитва за Україну в с.Терновиця.Боже Великий Єдиний - Духовний гімн України.

Молитва за Україну-Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.