Skip to content

Приєднуйтесь до нас в

 

Отець Теодор Косьєвич

Народився отець Теодор 4 травня 1852 р..Правдоподібно, що освіту отець здобув у Львівській духовній семінарії. Під час навчання у семінарії, 11 березня 1877 р., він був висвячений на священика. Коли отець одружився нам невідомо, знаємо тільки що в нього з дітей була донька. Незабаром, 27 березня 1877 р., отець Теодор був призначений асистентом пароха у Галич. Перебував отець у Галичі до 30 жовтня 1882 р., бо з наступного дня був переведений на посаду адміністратора до села Дубівці, Галицького деканату.

Призначений адміністратором Опришівців отець був 2 лютого 1884 р..З 15 квітня 1885 р., отець Теодор був затверджений парохом Опришівців. Цього ж 1885 р., у селі була побудована перша, відома нам з  письмових джерел, дерев’яна капличка. Посвячена вона була на честь св. Онуфрія. Важливим для культурного життя Опришівців був 1898 р., бо саме  тоді з ініціативи та сприяння отеця Теодора була заснована місцева філія товариства „Просвіти”. Також отець Теодор був завідателем  Станиславівського деканату, тобто виконував обов’язки декана. Цю інформацію ми знаходимо у архівному документі, який датований 27 лютого 1900 р. Коли він отримав цей сан нам невідомо. Знаємо тільки, що з 1 липня 1901 р., отець Теодор був призначений радником духовним єпископської Консисторії.

Помер отець Теодор 3 жовтня 1903 р., у віці п’ятдесяти одного року. Похорон відбувся 5 жовтня 1903 р., на опришівецькому цвинтарі.

 

Мощі в церкві Св. Параскеви.

Угодники Божі моліть Бога за нас

Банери сайтів які рекомендуємо відвідувати .

Канони партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви

Святе Письмо

Кодекс Канонів Східних Церков

Церковний календар

Катехизм

Молитовник

Молитва за Україну біля могили борцям за волю України.

Молитва за Україну в День 24-Ї річниці Незалежності України біля могили Борцям за волю України.

Молитва за Україну - Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.

Боже великий, єдиний... Молитва в Уневі.

Духовний гімн України "Боже великий єдиний, нам Україну храни..."

Боже великий, єдиний... Молитва в Крилосі.

Молитва за Україну в с.Терновиця.Боже Великий Єдиний - Духовний гімн України.

Молитва за Україну-Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.