Skip to content

Приєднуйтесь до нас в

 

Отець Іван Блавацький

Народився отець 8 березня 1887 р., в селі Малі Підліски, на Львівщині. Навчався у Львівській духовній семінарії та Львівському університеті. Був одружений, від дружини Олени мав двох доньок – Лідію і Дарію. На священика був висвячений єпископом Григорієм Хомишином 24 березня 1918 р., у Каплиці духовної семінарії в Станиславові. Першою парафією отця було село Товстеньке, Гусятинського деканату. Тут він був призначений адміністратором від 28 травня 1919 р. Наступною парафією отця Івана стало село Бобулинці, Чортківського деканату. Отець був призначений 24 квітня 1922 р., адміністратором парафії. З 2 жовтня 1923 р., отець Іван був призначений парохом села Милованя, Єзупільського деканату.

Також від 21 вересня 1927 р., виконував отець обов’язки адміністратора у селі Рошків, Єзупільського деканату. Згодом, з 3 грудня 1931 р., його перевели до села Хриплин, Станиславівського деканату, як адміністратора парафії. Парохом села отець був призначений 28 вересня 1933 р. А з 8 квітня 1938 р., отець Іван був призначений другим містодеканом Станиславівського деканату.

Адміністратором Опришівців отець був призначений з 1 листопада 1938 р. Однак перший запис у метричній книзі смертей він зробив 2 грудня 1938 р. Як парох Опришівців, отець Іван був затверджений 28 лютого 1939 р. У селі він займався значною духовною та культурно-просвітньою роботою. За „перших совітів” у 1939-1941 рр., зазнав переслідування від місцевих комуністів, змушений був жити у селі Чукалівка. З приходом німецької окупації разом з парафіянами відправив панахиду за розстріляними в’язнями Станіславівської тюрми НКВС. Та на їх честь організував у липні 1941 р., насип могили борців за волю України у Опришівцях. Останній запис у метричній книзі смертей отець Іван здійснив 7 липня 1944 р. Перед приходом „других совітів” він змушений був разом з сім’єю виїхати до Західної Європи, бо знав, що його мали репресувати радянські каральні органи. З 1950 р., родина Блавацьких оселилась у США, де отець працював на різних українських парафіях. Помер отець Іван 19 квітня 1963 р., у Балтіморі. Похований на українському католицькому цвинтарі Факс Чейс у Філадельфії.

 

Мощі в церкві Св. Параскеви.

Угодники Божі моліть Бога за нас

Банери сайтів які рекомендуємо відвідувати .

Канони партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви

Святе Письмо

Кодекс Канонів Східних Церков

Церковний календар

Катехизм

Молитовник

Молитва за Україну біля могили борцям за волю України.

Молитва за Україну в День 24-Ї річниці Незалежності України біля могили Борцям за волю України.

Молитва за Україну - Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.

Боже великий, єдиний... Молитва в Уневі.

Духовний гімн України "Боже великий єдиний, нам Україну храни..."

Боже великий, єдиний... Молитва в Крилосі.

Молитва за Україну в с.Терновиця.Боже Великий Єдиний - Духовний гімн України.

Молитва за Україну-Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.