Skip to content

Священики церкви

 

Отець Іван

 

Отець Тарас

 

Отець Руслан

Приєднуйтесь до нас в

 

Стрітення Господнє
Середа, 15 лютого 2017

Подія, яку сьогодні святкуємо нерозривно пов’язана з тими численними традиціями юдейського народу, що знаходяться в частині закону Мойсея, якому їх передав Господь Бог. Коли Господь наказує боговидцю Мойсею вивести свій вибраний народ з єгипетської неволі, то Мойсей сам спочатку зніяковів від такого прохання Бога. Він розумів, що самостійно цього не може зробити. Тоді Господь запевнив його Своїм благословенням та підтримкою. Коли Мойсей прийшов просити єгипетського фараона про звільнення своїх співвітчизників, то фараон спочатку це не сприймав серйозно, але згодом коли він відмовлявся відпустити євреїв, Мойсей заговорив про кари, які можуть зійти на нього та його народ. Фараон твердо стояв на тому, щоб не відпустити євреїв. Однак ці кари наробили добрих збитків йому. Одна з цих кар було покарання всіх первістків-младенців. Саме після цього як євреї вибрались з неволі, Мойсей до інших приписів закону додає, щоб кожне новонароджене дитя чоловічої статі приносили на сороковий день до Єрусалимського храму, щоб посвятити Богові. Ті, хто був відкуплений кров’ю єгипетських первістків були посвячені богові і викуплені у Нього. Саме цей пункт закону Пречиста Діва Марія та обручник Йосиф у цей день виконували.  Той, якому належало освятити і відкупити усіх людей, Сам був спочатку згідно єврейського закону посвячений та відкуплений Богові. І ось Небесний Отець приймає цю жертву через старця Симеона та пророчицю Анну.

 

Слов’янське значення слова стрітення в українській мові звучить як «зустріч». Всі чомусь порівнюють цю зустріч зими з весною, але це ніякого зв’язку не має з сьогоднішнім святом. Хоча справді мова йде про зустріч, в особі праведного старця Симеона та вдовиці Анни людство зустрічається зі Своїм Творцем. Ісуса зустрічали без перебільшення останні праведники Старого Завіту. Відходив з поля історії Старий Завіт, а на його місце готувався прийти Новий Завіт. Саме цей Новий Завіт мав укласти Він з новим вибраним народом.

Праведний старець Симеон через свої слова відкрив місію немовляти Ісуса. Не спокушаючись бідністю батьків (Марії та обручника Йосипа), Симеон своїм проникливим поглядом побачив, що Пречиста  Діва Марія є вища за Святилище Єрусалимського храму, Вона приходить до цієї найбільшої юдейської святині щоб показати світу Законодавця і Творця всіх.  Хоч ззовні Ісус нічим не відрізнявся від своїх ровесників, але Симеон упізнав у Ньому то неописане Слово Отця, який приходячи сьогодні до храму приймає на себе обов’язки виконати все, що було пророковане про Нього пророками. Він приходить щоб підняти рід людський до вищого рівня морального та духовного життя, щоби воскресити людський рід до життя вічного, зробити нас гідними Неба та привести до Небесного Отця, щоб усіх землян об’єднати та стати для нас єдиним Пастирем. Ісус хоче щоб усі люди спаслись і прийшли до повноти пізнання Істини.

Свято Стрітення Господнє навчає нас як потрібно шанобливо ставитись до навчання церкви. Приклад для нас є Пречиста Діва Марія та обручник Йосип, які попри всі труднощі, долають відстань з Назарету до Єрусалиму, щоб виконати закон Мойсея. Скільки в нас батьків хоче по-справжньому виконувати заповіді Божі? Скільки просто дозволяють своїм дітям в неділю чи свято не брати участь в богослужіннях? Скільки з нас дорослих роблять згіршення для своїх дітей тим, що не відвідують храм в неділю і свята?

Стрітення Господнє говорить нам про зустріч Господа Ісуса Христа зі своїм творінням ( праведний Симеон і вдовиця Анна). Отже шукаймо і ми з вами зустрічі з Божественним Спасителем. Бажаю усім нам щоб наші серця горіли для зустрічі з Господом, так як це в свій час пережив праведні старець Симеон і Анна. Бажаю усім нам щоб ми були дітьми Світла, щоб ми ходили завжди в Світлі, щоби ці палаючі свічки, які в цей день ми посвячуємо нагадували нам про те, як повинні ми служити Богові, як має горіти наше серце, виконуючи всі ці справи, які подобаються Господу. А тим, хто думає, що його серце ще не горить для Бога і він ще не задумався над цим – просімо щоби Милостивий Господь запалив ваші серця Своєю любов’ю. Амінь.

Протоієрей Тарас Огар

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

 

Мощі в церкві Св. Параскеви.

Угодники Божі моліть Бога за нас

Банери сайтів які рекомендуємо відвідувати .

Наше опитування

Як часто Ви відвідуєте Храм Божий?


Свята Параскево моли Бога за нас !

Канони партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви

Святе Письмо

Кодекс Канонів Східних Церков

Церковний календар

Катехизм

Молитовник

Дорога, Правда і Життя...

Документальний фільм, присвячений 100-річчю церкви Святої Параскеви та 20-й річниці виходу її з підпілля.

Молитва за Україну біля могили борцям за волю України.

Молитва за Україну в День 24-Ї річниці Незалежності України біля могили Борцям за волю України.

Молитва за Україну - Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.

Боже великий, єдиний... Молитва в Уневі.

Духовний гімн України "Боже великий єдиний, нам Україну храни..."

Боже великий, єдиний... Молитва в Крилосі.

Молитва за Україну в с.Терновиця.Боже Великий Єдиний - Духовний гімн України.

Молитва за Україну-Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.