Skip to content

Священики церкви

 

Отець Іван

 

Отець Тарас

 

Отець Руслан

Приєднуйтесь до нас в

 

Свято вселенських учителів та святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого
Вівторок, 14 лютого 2017

Сьогодні ми світло звершуємо свято на честь великих працівників на Христовій ниві. В історії Церкви чимало святителів, які просіяли серед своїх сучасників глибокою вірою і благочестивим життям. Але тільки трьом святителям присвоєно рідкісний титул вселенських вчителів Церкви - це святитель Іван Золотоустий і його старші сучасники - Василь Великий і Григорій Богослов - вчителі всієї християнської Церкви. Всі вони відомі у вселенській церкві як відомі богослови. Життя кожного із них є прикладом для нас, прикладом для наслідування у духовному житті.

Церква підкреслює святкуючи їхню пам’ять в один день, що хоч кожен із них у свій час був єпархіальним архієреєм у своїй єпархії , але їхній авторитет, святість життя, навчання, духовна спадщина простиралась далеко за межі своєї єпархії і вся паства церкви до сьогодні вчиться від них, черпає з їхніх праць, проповідей та наук. До сьогодні є відчутній їхній авторитет та вагомий  внесок у формуванні догматики.

Жили святителі в IV-Vст., можна сказати на перехресті  двох найбільших культур античної та візантійської. Час коли офіційно церква вийшла з підпілля став не легким, одразу ж почали поширюватись в лоні церкви різні лжевчення, що без сумніву відбивалось на авторитеті  церкви. Вони стали свідками як зіткнулись між собою поганська та християнська традиції. Кожен із святителів доклав максимально зусиль для того щоб в церкві як найскоріше викорінити єресь. Для того вони пояснювали святе письмо, проповідували про високу моральність для вірних, активно займались громадською діяльністю, робили все щоб загоїти рани, які завдали вороги церкви Христовій пастві.

Архієрей (єпископ) очолює громаду у всій повноті її духовного життя, символізуючи Христа під час богослужіння. Будучи заступниками перед Богом за свою паству за життя, єпископи залишаються такими і після смерті. Пам’ятаючи про їхню самопосвяту та жертовність ми до сьогодні звертаємось до них про особливе заступництво, щоб вони стоячи перед престолом нашого Небесного Владики випросили всього чого потребуємо для спасіння наших безсмертних душ. Амінь.

Протоієрей Тарас Огар

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

 

Мощі в церкві Св. Параскеви.

Угодники Божі моліть Бога за нас

Банери сайтів які рекомендуємо відвідувати .

Наше опитування

Як часто Ви відвідуєте Храм Божий?


Свята Параскево моли Бога за нас !

Канони партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви

Святе Письмо

Кодекс Канонів Східних Церков

Церковний календар

Катехизм

Молитовник

Дорога, Правда і Життя...

Документальний фільм, присвячений 100-річчю церкви Святої Параскеви та 20-й річниці виходу її з підпілля.

Молитва за Україну біля могили борцям за волю України.

Молитва за Україну в День 24-Ї річниці Незалежності України біля могили Борцям за волю України.

Молитва за Україну - Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.

Боже великий, єдиний... Молитва в Уневі.

Духовний гімн України "Боже великий єдиний, нам Україну храни..."

Боже великий, єдиний... Молитва в Крилосі.

Молитва за Україну в с.Терновиця.Боже Великий Єдиний - Духовний гімн України.

Молитва за Україну-Боже великий, єдиний, Нам Україну храни.